en-Škola líčení

21/07/2023


Příprava pleti

Nejzásadnější krok pro perfektně vypadající make-up je krásná, zářivá pleť. Ani nejprodávanějšími produkty nebude líčení vypadat dobře na suché a unavené pleti. Proto před nanášením make-upu použijeme správný postup ošetření pleti. Jestli si nejste s produkty a správnou aplikaci jistá, naše kosmetičky Vám rády poradí.

Líčení pleti

Když je pleť hydratovaná a rozzářená, můžeme začít s aplikací prvního kroku a tím je make-up. Make-up volíme ve správném odstínu a také ve správném podtónu. Správně zvolený make-up naneseme v lehké vrstvě na obličej (není potřeba aplikovat velkou vrstvu make-upu, případné nedokonalosti později doladíme korektorem). Make-up důkladně zapracujeme do pleti pomocí prstu, štětce či kosmetické houbičky. K zapracování vždy volíme jemné vklepávaní. Nikdy pleť nedřeme. Produkt musí krásně splynout s pletí. Proto tomuto kroku věnujeme více času, aby byl výsledek dokonalý.

Když je make up zapracovaný a pleť sjednocená, použijeme korektor na případné nedokonalosti. Těmi můžou být například tmavé kruhy pod očima nebo pupínky. Máme 2 druhy korektorů. 1. je korektor rozjasňující, najdeme ho většinou v lehké krémové textuře. Používá se na zakryti tmavých míst pod očima. Dodá očnímu okolí potřebné rozzáření. Oči pak působí odpočatě. Tento korektor je ideální volit o odstín světlejší, než je náš make-up. 2. Korektor se používá na zakrytí nedokonalostí na pleti. Je většinou velmi tuhý, aby dokázal zakrýt i velmi viditelné nedokonalosti a nerovnosti pleti. Korektor volíme vždy v barvě která je nejvíc podobná barvě našeho make-upu. Korektor naneseme na zvolené místo a zapracováváme stejným postupem jako make up tzn. lehkými poklepy, dokud korektor není krásně sjednocený s naším make-upem.

Následně je potřeba  krémové produkty pořádně zafixovat, aby nám make-up vydržel celý den a produkty nebyly slité nebo rozmazané.  Jako poslední vrstvu zvolíme pudr. Pudry najdeme v různých variantách. Pudry sypké (v práškové formě), kompaktní (lisované), matující či rozjasňující. Dle typu pleti zvolíme druh pudru, aby nejvíce lichotil naši pleti. Pro aplikaci pudru je ideální používat velký štětec s dlouhými štětinami. Nabereme si trochu produktu a rovnoměrně aplikujeme na pleť lehkým vklepáváním. Opět neděláme táhlé pohyby po pleti.

Pleť je zafixovaná a je čas na konturování pleti. Pro kontury používáme vždy konturovací pudr, který je o pár odstínu tmavší než naše pleť. Vytvořením tmavších míst na pleti obličej opticky zúžíme a tvarujeme. Proto je potřeba produkt aplikovat přesně a systematicky. Začneme konturou lícních kostí. Nabereme si na menší, oválný štětec s delšími štětinami malé množství produktu a aplikujeme ho těsně pod lícní kosti. Rámujeme spodní stranu lícních kosti táhlými pohyby tam a zpět a snažíme se docílit do nejpřirozenějšího efektu. Pozor při aplikaci směrem dolu. Pudr se snažíme vytahovat vždy směrem dolu. Když je tmavý stín v dolní části tváří, pleť opticky tahá dolu a obličej působí unaveně a povislé. Dále konturovací pudr aplikujeme na čelo k linii vlasů. Tam nám vytvoří krásně opálený efekt jako od sluníčka.

Dalším krokem je tvářenka. U tvářenky je důležité zvolit správnou barvu a podtón, aby ladila k našemu tónu pleti. Produkt aplikujeme větším štětcem s dlouhými štětinami přímo na lícní kosti, hned nad tmavou konturu lehkými táhlými tahy od středu tváře ven.

Posledním krokem pro líčení pleti je rozjasňovač. Můžeme použit buď krémových nebo sypký. Ten aplikujeme na nejvyšší místa obličeje pro jejich zvýraznění a vyzdvihnutí. A to přesně na nejvyšší bod lícních kostí a na kost pod obočím.

Obočí

K líčení pleti můžeme použít tužku na obočí, stín a nebo speciální řasenku. Zvolíme-li úpravu tužkou, musíme myslet na to, aby byla tužka dostatečně ostrá, aby naše tahy byly precizní. Při aplikaci se stínem potřebujeme tenký, detailní štětec na obočí. Bývá většinou ve zkoseném tvaru. Nabereme trochu produktu, oklepeme a začneme dokreslovat

Řasenka na obočí nám obočí lehce zahustí a vyčeše do zvoleného tvaru, tvar však nevykreslí.

Líčení očí

Líčení očí vybíráme především na dané příležitosti. Každodenní líčení by mělo být spíše jemné s přirozenými barvami. Na večerní líčení můžeme dodat očím trochu intenzity.

Kouřové líčení se provádí vždy aplikací nejtmavšího stínu k linii řas a na oční víčko. Poté se velkým štětcem s dlouhými štětinami stín postupně ztrácí až těsně pod obočí. Přechody musí být vždy precizně rozpracované bez jakýchkoli fleků. Toto líčení můžeme provádět s jakoukoli barvou. Vždy je třeba dodržet správný postup.

Dále můžeme vytvořit oční linku. Ta muže být pomocí tekutých očních linek, které jsou převážně ve fixu, gelových linek a nebo tužky na oči. Při vytváření linek je zapotřebí držet se přirozeného tvaru oka. Pomocí linek si můžeme krásně pomoci oko opticky zvednout.

Oční líčení dokončujeme řasenkou. Řasenku si zvolíme podle svých preferencí a potřeby. Kartáček muže být buď klasický nebo umělý. Řasy by po aplikaci neměly být slepené.

Líčení rtů

Na líčení rtů můžeme použít několik druhů produktů. Chceme-li u rtů vykreslit přesný tvar, použijeme dobře ořezanou konturovací tužku. Zbylou plochu rtů nalíčíme vhodnou rtěnkou. Na závěr můžeme použít lesk na rty, ten rty opticky zvětší a hydratuje. Při zvolení vykreslení rtů rtěnkou s matným efektem je třeba dbát na to, aby rty byly hydratované a hladké. Matná rtěnka může vyzdvihnout všechny nedokonalosti.

A teď už víte, jak na to! :-)

Pokud byste chtěla poradit s líčením i po přečtení tohoto článku neváhejte se objednat na naší ŠKOLU LÍČENÍ v našem studiu. 

Těšíme se na vás! 


Článek vytvořila Radka Babická.